photo5

Pierwsza wizyta

Na pierwszej wizycie musimy zbadać Państwa uzębienie oraz zgryz. Wysłuchamy, co się Państwu nie podoba, jakie są Państwa oczekiwania co do wyników leczenia lub co niepokoi rodziców u ich pociech. Jeżeli uznamy, że istnieje konieczność leczenia ortodontycznego, wykonamy wycisk szczęki i żuchwy, a następnie, w celu postawienia właściwej diagnozy jak i opracowania strategii leczenia wady zgryzu, zlecimy wykonanie zdjęcia rtg panoramicznego i cefalometrycznego. Wszystkie zabiegi diagnostyczne wykonywane są na miejscu w naszej klinice.

Druga wizyta

Jest to wizyta informacyjna. Przedstawiamy na niej plan i koszty leczenia oraz informujemy czy niezbędne są jakieś dodatkowe zabiegi (ekstrakcje czy zabiegi z dziedziny chirurgii szczękowo – twarzowej). Jednym z priorytetów działania naszej kliniki jest leczenie metodami nieinwazyjnymi – staramy się w jak najmniejszym stopniu usuwać zdrowe zęby, co jest powszechną praktyką w innych gabinetach ortodontycznych. Na wizycie tej informujemy Pacjenta również o przewidywanym czasie leczenia ortodontycznego.

Po akceptacji planu leczenia przystępujemy do działania. Jeszcze na tej samej wizycie zakładamy gumki separacyjne (zabieg bezbolesny) jako przygotowanie do późniejszego klejenia aparatu stałego. Następnie możemy puścić wodze fantazji i wybrać najbardziej pasujący nam typ zamków spośród szerokiej ich gamy jaką posiadamy w gabinecie – od metalowych poprzez estetyczne, skończywszy na kolorowych lub też o specjalnym kształcie. Dla najbardziej wymagających Pacjentów oferujemy absolutną nowość w dziedzinie ortodoncji – System Damon3. Po wyborze aparatu stałego umawiamy się na kolejną wizytę, na której zostanie założony wybrany aparat. Jest to również zabieg bezbolesny.

Trzecia wizyta

… to klejenie aparatu stałego.

Czwarta i kolejne wizyty

To standardowa wizyta kontrolna, na którą pacjent będzie musiał przychodzić przez cały okres leczenia, który najczęściej trwa od 18 do 24 miesięcy. Wizyty kontrolne wyznaczamy co 4 – 6 tygodni w zależności od etapu leczenia. Jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia aparatu stałego (odklejenia zamka lub pierścienia) lub jego awarii (np. odgięcie łuku) nie należy panikować – lepiej nie czekać do kolejnej wizyty, tylko możliwie szybko skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Wizyty kontrolne po leczeniu właściwym

Po ukończeniu leczenia właściwego i zdjęciu aparatu stałego, w celu utrzymania wyniku leczenia, pacjentowi zakłada się, w typowym przebiegu leczenia aparat retencyjny stały lub szynę retencyjną. Pacjent przychodzi na dwie wizyty kontrolne, po trzech oraz sześciu miesiącach od daty zakończenia leczenia właściwego.